Na czym polega wywóz odpadów budowlanych?

Wywóz odpadów budowlanych zmieszanych Poznań to propozycja z zakresu dostarczania kontenerów na śmieci pochodzące z budowy lub remontu. Obejmuje ona teren całego Poznania oraz miejscowości, które są do niego przyległe do 30 km. Dzięki szerokiej ofercie kontenerów na odpady z grupy „17” jesteśmy w stanie sprostać każdemu zadaniu. Nasze usługi są realizowane w oparciu o posiadane przez nas pozwolenia i w zgodzie z obowiązującym prawodawstwem. Proponujemy elastyczne warunki współpracy oraz wsparcie doświadczonych doradców klienta. Nasze kontenery na odpady zmieszane doskonale sprawdzają się na prywatnych budowach oraz inwestycjach.

 

Wywóz odpadów budowlanych Poznań

Kontenery na odpady budowlane

 

 

 

Co można wyrzucać do kontenerów na odpady mieszane?

Odpady zmieszane, powstające podczas budowy, rozbiórki lub remontu to odpady o kodach takich jak np. 17 09 04 czy 17 06 04. Charakteryzuje dużą niejednorodność, co oznacza, że nie można z nich wyodrębnić żadnej dominującej grupy śmieci – można je przyrównać do niesegregowanych zmieszanych odpadów komunalnych. Śmieci te stanowią zlepek różnego rodzaju śmieci, powstających podczas budowy/remontu. Odpady zmieszane mogą mieć bardzo różną masę. Nie da się jej jednoznacznie oszacować. W większości przypadków waga kontenera o pojemności 8 m3 nie powinna przekroczyć 2 ton, co oznacza, że 1 m3 odpadów waży około 250 kilogramów.

Podstawowe grupy odpadów, które można wyrzucać do kontenerów na odpady budowlane to:

 • worki po materiałach budowlanych
 • wiaderka po cemencie i farbach
 • odzież używana, zabrudzona + ścierki, ręczniki
 • gleba, ziemia, kamienie, piasek
 • drewno
 • styropian
 • szkło płaskie
 • duże kawałki betonu
 • dachówki
 • profile metalowe
 • płyty kartonowo-gipsowe
 • siatka montażowa z klejem i kawałkami tynku
 • zmieszany gruz betonowy z ceglanym oraz ceramika (glazura, kafle, terakota)
 • folia opakowaniowa, malarska i ogrodowa
 • złom

Jakie kontenery na odpady budowlane możemy dostarczyć?

 • Małe kontenery z reguły potrzebne się podczas prac remontowych w niewielkich pomieszczeniach. Śmieci powstałe podczas remontu w naszym mieszkaniu nie mogą one trafić do pojemników na odpady komunalne. W tej sytuacji najlepiej jest zamówić mały kontener na odpady poremontowe i zadbać o czystość Poznania i jego przyrody. Małe kontenery na odpady budowlane mają pojemność od 1,7 m3 do 6 m3.
 • Średnie kontenery służą do gromadzenia nieco większych tonażowo odpadów i są niezbędne na większych inwestycjach i mają pojemność od 8 m3 do 16 m3.
 • Duże kontenery na odpady budowlane o pojemności od 34 do 40 m2 są przewożone przez samochody wyposażone w 3 osie. W przypadku zamówienia takiego kontener trzeba pamiętać o tym, że grunt na którym ma zostać posadowiony zbiornik musi być stabilny i wytrzymały. Duże kontenery są polecane wszędzie tam, gdzie w szybkim czasie trzeba wywieźć sporą ilość odpadów. Ich największą zaletą jest duża ładowność i najlepszy stosunek ilości odpadów do ceny wynajmu kontenera.

 

Szeroka oferta kontenerów

Szeroka oferta kontenerów

 

Kiedy potrzebny jest kontener na odpady budowlane Poznań?

Kontener na odpady budowlane Poznań jest przydatny w bardzo wielu sytuacjach. Chęć jego wynajęcia zgłaszają zarówno klienci indywidualni jak i przedsiębiorstwa. W przypadku firm wywóz odpadów z budowy remontów i demontażu musi być odpowiednio udokumentowany i dlatego warto powierzyć go przedsiębiorstwu, które posiada w tym zakresie niezbędne doświadczenie. Przyjazny Recykling oferuje swoje usługi na terenie Poznania oraz wszystkich miejscowości, które z nim sąsiadują. Gwarantujemy terminowość realizowanych zleceń oraz rozsądne ceny, które w przypadku większych zamówień mogą podlegać negocjacji. Z nami wywóz odpadów budowlanych Poznań można przeprowadzić przy zachowaniu minimum formalności i zgodnie z przepisami prawa. Jeśli więc potrzebujecie Państwo odpowiedniego zbiornika to warto zwrócić się do nas z zapytaniem mailowym lub telefonicznym. Co wyróżnia odbiór śmieci budowlanych w Poznaniu?

 • Profesjonalne zagospodarowanie odpadówkontener na odpady budowlane Poznań służy do przechowywania odpadów, które powstały na terenie naszej posesji lub placu budowy. W momencie jego opróżnienia tak zgromadzone nieczystości muszą pojechać do odpowiedniego punktu utylizacji. Przyjazny Recykling dba o to, aby śmieci nie trafiły w przypadkowe miejsca i zostały odpowiednio przetworzone.
 • Pomoc w wyborze najlepszego rozwiązaniawywóz odpadów budowlanych Poznań koordynowany jest przez ekspertów w swojej branży. Dzięki temu nasi klienci są nie tylko właściwie obsłużeni, ale mają także szansę na pomoc w doborze najlepszego rozwiązania. Tego typu możliwość sprawia, że za odbiór śmieci nie trzeba ponosić zbędnych kosztów co jest szczególnie istotne w dobie kryzysu i nieprzewidywalnych cen materiałów budowlanych oraz surowców energetycznych.
 • Terminowość kontener na odpady budowlane w Poznaniu trzeba załadować w określonym czasie. Bardzo często czynność ta jest skorelowana z dostępnością osób, które muszą go napełnić. W przypadku opóźnień można stracić niepotrzebnie pieniądze i dlatego warto wybrać takiego dostawcę, który dostarczy zbiornik w samą porę. Wywóz odpadów budowlanych Poznań dokłada wszelkich starań, aby unikać wszelkich opóźnień. Nasze kontenery docierają pod wskazany adres w ustalonym wcześniej przedziale czasowym.

przyjaznyrecykling.pl | Wywóz odpadów zmieszanych

Pytania o kontenery na odpady budowlane w Poznaniu (FAQ)

1. Jak zamówić wywóz odpadów budowlanych w Poznaniu?

Wywóz odpadów budowlanych w Poznaniu można zamówić na wiele sposobów. Od naszych klientów przyjmujemy zamówienia drogą mailową lub telefoniczną. Wszystko to sprawia, że nasze usługi są łatwo dostępne i można z nich skorzystać bez opuszczania domu lub biura.

2. Jakie kontenery na odpady budowlane Poznań są dostępne w naszej ofercie?

Oferta naszej formy dostosowana jest do potrzeb klientów. Kontenery na odpady budowlane Poznań dostępne są w małych, dużych i średnich rozmiarach. Nie ważne zatem jaką ilość śmieci chcecie Państwo wyrzucić bo zawsze znajdzie się zbiornik, który podoła Waszym wymaganiom.

3. Ile kosztują kontenery na odpady budowlane w Poznaniu?

Staramy się, aby nasza propozycja w zakresie odbioru odpadów była atrakcyjna i dlatego nasze stawki są atrakcyjne. Działamy na terenie całego miasta oraz wszystkich terenów sąsiadujących (dojazd do niektórych miejscowości jest dodatkowo płatny).

4. Jaki jest czas oczekiwania na usługę?

Większość usług w zakresie wywozu odpadów budowlanych w Poznaniu realizujemy „ od ręki”. Bywa jednak, że w pełni sezonu budowlanego trzeba zaczekać na kontener nieco dłużej. Czas ten nie powinien jednak przekroczyć 48 godzin. W przypadku nagłej potrzeby odbioru budowlanych prosimy o kontakt z naszym zespołem. Postaramy się sprostać Waszym wymaganiom i podstawić kontener we wskazanym czasie.

5. W czym jeszcze może pomóc Przyjazny Recykling?

Nasza firma tworzona jest przez osoby, które znają się na odpadach. Dzięki temu można nam zawsze zadać pytanie, które dotyczy śmieci, a my postaramy się na nie odpowiedzieć. Takie kwestie jak dobór odpowiedniego kontenera, wybór miejsca na jego podstawienie to tylko niektóre z aspektów w których orientujemy się doskonale.

 

Obsługiwane dzielnice: